Bahadır KUL , Mimar , Architect

Vizyon

Bahadır Kul Arcitects (BKA) projelerin yer ile kurduğu ilişkinin maksimumda olduğu, sürdürülebilir mimari tasarımlarla geleceği zenginleştiren aynı zamanda ilham veren bir mimari üretmek üzerine çalışır.

BKA’nın kentle ve kentliyle yaşayan aynı zamanda doğayı koruyan önemseyen yapıları tasarlama hayali vardır. Ölçeği, bulunduğu yer ve fonksiyonu ne olursa olsun, üretilen tüm mimari tasarımların ortak duruşu insanı ve insan mutluluğunu ön planda tutabilmektir. Bu durumun kenti okumak, anlamak ve hissetmekle olacağını düşünür. 

BKA ekibi, mimarinin birleştirici ruhuyla tüm disiplinler ile birlikte çalışıldığında; insan odaklı, sürdürülebilir ve küresel anlamda doğru etkileri yaratan bir çevrenin tasarlanabileceğine ve böylece yenilikçi yaklaşımlar ile geleceğe olan sorumluluklarını hem mimar hem de bireyler olarak yerine getirebileceğine inanır. Bu bağlamda, BKA, insanı ana odağında tutan, sürdürülebilir ve küresel anlamda etkiler yaratan bir çevreninin en önemli mimarlık aktörü olmayı hedefler.

Böylece, koşullandırılmış fiziksellik etkisinde ortaya çıkan mimarlıktan sıyrılarak arzulanan duruma geçme çabalarını da araştıran bir kurumdur.
© 2015 BKA markasının tüm hakları saklıdır.